Dragicа Drapić seniorski šampion Republike Srpske

Danas je u Bijeljini u organizaciji Karate saveza Republike Srpske i Regionalnog karate saveza BMSiP održano Seniorsko prvenstvo Srpske u karateu.

210404 drapicdragica

Dvostruka svjetska i evropska šampionka, najbolja sportistkinja Srpske za 2010, karate majstor 4. Dan Trebinjka Dragica Drapić u pojedinačnoj konkurenciji (68+) osvojila је zlatnu medalju i naslov prvaka Republike Srpske.

Na putu do zlatne medalje Dragica je imala 3 meča i u sva tri je izašla kao pobjednik.

210404 dragica

Bez izgubljenog meča

Dragica je danas u Bijeljini imala perfektan skor, odnosno nije izgubila niti jedan meč. U ekipnom dijelu takmičenja Dragica je pobjedila u svih 5 borbi, ali njene klupske koleginice nisu bile tako uspješne, pa su ekipno osvojile srebrenu medalju.

Drapićka je nastupila za Karate klub "Sinđelić" iz Banjaluke.

Na Prvenstvu koje je kvalifikaciono za predstojeće državno prvenstvo učestvovali su klubovi iz cijele Republike Srpske.

U svojoj dosadašnjoj bogatoj sportskoj karijeri Dragica je nastupala pod tri zastave. Na pomen njenog imena na pobjedničkom postolju, vijorili su se barjaci Srbije, Republike Srpske i Bosne i Hercegovine.