170901 best baner 200601 market99 baner

  • 150123 baner apis3
  • 150123 baner apis2
  • 150123 baner apis1

200701 banerosandic

210401 petijevic baner

210601 kodnonana baner copy
 
 
 
 
Vijesti Trebinje

Plivači PVK Leotar osvojili 30 medalja na XVI mitingu "Srđan i Maksim"

U Organizaciji Plivačkog vaterpolo kluba „Leotar “ juče je na olimpijskom bazenu „Banje“ u Trebinju, održan je XVI Međunarodni memorijalni plivački miting "Srđan i Maksim".

210718 pvkleotar

Na ovom tradicionalnom takmičenju je učestvovalo ukupno 427 plivača iz 25 klubova iz Srbije, Crne Gore, Rusije, Španije, Republike Srpske i Federacije Bosne i Hercegovine.

Miting je u subotu, u poslijepodnevnim časovima, svečano otvorila Načelnica Odjeljenja za kulturu, porodicu, sport i obrazovanje grada Trebinje gospođa Slađana Skočajić, izrazivši svoje zadovoljstvo i oduševljenje organizacijom i posjećenošću takmičenja. Svečanom otvaranju takmičenja, prisustvovali su i Rade Aleksić, otac Srđana, i Igor Vidačić, brat Maksima, plivača u čiju se čast održava memorijalni miting.

Najuspješnija ekipa bila je plivački vaterpolo klub „ Jadran “ iz Herceg Novog. Na drugom mjestu je plivački klub " Budvanska Rivijera " iz Budve , a na trećem plivački klub „Sharks“ iz Sarajeva.

Najvrjednije rezultate u ukupnom plasmanu, kao pojedinci, ostvarili su Aleksa Dabić iz plivačkog kluba „Olymp“ iz Banja Luke i Anja Radojević iz plivačkog kluba „Valis“ iz Valjeva.

Plivački vaterpolo klub „Leotar“ nastupilo je sa 65 plivača, te ostvarilo zapažene rezultate osvojivši ukupno 30 medalja, od čega 7 zlatnih, 13 srebrnih i 10 bronzanih.

Zlatne medalje osvoji su: Veljko Jovanović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 i 100 metara leđno, Nikola Dervišević u disciplini 100 metara leđno, Kristina Turnić u disciplini 50 metara slobodno i Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno.

Srebrne medalje osvojili su Nikola Dervišević u disciplinama 200 metara slobodno i 50 i 100 metara prsno, Vladimir Grgurević u disciplini 400 metara slobodno, Vuk Varaga u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara mješovito, Dimitrije Rajković u disciplini 50 metara prsno, Zarije Miladinović u disciplini 100 metara delfin, Kristina Turnić u disciplinama 50 metara leđno i 100 metara slobodno, Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno, Lena Radulović u disciplini 50 metara leđno i Marija Kurtović u disciplini 50 metara prsno.

Bronzane medalje osvojili su: Miloš Ćeranić u disciplini 200 metara mješovito, Matej Tripković u disciplini 50 metara slobodno, Stefan Bovan u disciplini 400 metara slobodno, Vuk Varaga u disciplini 50 metara leđno, Sara Ratković u disciplini 200 metara slobodno, Lara Pujić u disciplinama 50 i 100 metara prsno, Marija Kurtović u disciplini 50 metara delfin i Sara Ratković u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara slobodno.