240605 bas ta optika baner

Istorijski uspjeh za Atletski klub Leotar

Zlato i četri bronze na Evropskim igrama u Češkoj za atletičarke Leotara iz Trebinja.

240903 akleotar

Srna Danojlić osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju u disciplini skok u dalj, samim tim postala šampionka Evropskih igara, dok je dvije bronzane medalje osvojila u disciplinama 60m i 150m.

Sara Mijanović je osvojila dvije bronzane medalje u disciplinama 60m i 100m prepone.

Na Evropskim igrama u Češkoj koje su trajale od 31.08. - 02.09. nastupilo je troje atletičara atletskog kluba Leotar, gdje su ostvarili zapažene rezultate, a nastupili su Srna Danojlic, Sara Mijanović i Jakov Perišić Glebov.

Prvi dan igara nastupilo je svo troje atletičara Leotara u disciplini 60m.

Srna Danojlić je u kvalifikacijama na 60m ostvarila rezultat 8.04s, što je bilo dovoljno da se kvalifikuje u finale, dok je finalnoj trci zauzela treće mjesto i osvojila bronzanu medalju sa rezultatom 7.94s.

Sara Mijanović je u kvalifikacijama na 60m ostvarila rezultat 7.93s što je bilo dovoljno da se kvalifikuje u finale, dok je u finalnoj trci zauzela treću poziciju i osvojila bronzanu medalju sa rezultatom 7.89 što je njen novi lični rekord.

Jakov Perišić Glebov je u kvalifikacijama na 60m ponovio svoj lični rekord 8.05s.

Drugi dan takmičenja Sara Mijanović je nastupila u kvalifikacionoj trci na 100m prepone, gdje je ostvarila rezultat 14.87s i kvalifikovala se u finalnu trku gdje je sa rezultatom 14.45s zauzela treće mjesto i osvojila bronzanu medalju.

Srna Danojlic je nastupila u disciplinama 150m sto je bila kvalifikaciona trka gdje je istrčala 19.44s i plasirala se u finale, dok je u skok u dalj u kvalifikacijama ostvarila najbolji rezultat od svih takmičarki skočivši 4.82m i plasirala se u finale.

Jakov Perišić Glebov je nastupio u finalnoj trci na 300m gdje je ostvario rezultat 39.15s i zauzeo 30. mjesto u sveukupnom plasmanu Evropskih igara.

Treći dan takmičenja Srna Danojlić je imala 2 finala u trci 150m i skoku u dalj. U trci na 150m Srna je ostvarila rezultat 19.48s, zauzela treće mjesto i osvojila bronzanu medalju. U disciplini skok u dalj Srna je skočila 5.32m i ovim rezultatom ostvarila ubjedljivu pobjedu nad konkurencijom, gdje je od drugoplasirane takmičarke skočila više za 36cm, osvojila zlatnu medalju i postala šampionka Evropskih igara.

Na Evropskim igrama za djecu u Brnu učešće je uzelo preko 2.500 mladih atletičara i atletičarki iz raznih zemalja Evrope. Mladi atletičari Leotara su ovim rezultatima pokazali svoj kvalitet i na Evropskom nivou kad je rječ o kraljici sportova.