Berkovići: Džudisti osvojili 17 medalja u Mostaru

U nedelju 15.05.2011. godine u Mostaru održan je Međunarodni turnir u džudou na kome je učestvovalo tridesetak klubova iz nekoliko balkanskih zemalja.

110516-judo

Na ovom takmičenju džudo klub "Berkovići" je nastupio sa svojih 20 takmičara koji su osvojili ukupno 17 medalja- šest zlatnih, pet srebrenih i šest bronzanih. Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su: Lazar Đurica u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 21 kg, Đurica Igor u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 27 kg, Anđela Samardžić u konkurenciji mlađjih ponirki u kategoriji do 40 kg, Samardžić Aleksandra u konkurenciji kadetkinja do 63 kg, Igor Abramović u konkurenciji starijih pionira u kategoriji do 38 kg i Ilić Ivan u konkurenciji starijih pionira u kategoriji do 66 kg.

Druga mjesta i srebrne medalje osvojili su: Dobranić Milan u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 21 kg, Ilić Gordana u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 25 kg, Domazet Andrijana u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 28 kg, Radosav Dragović u konkurenciji starijih pionira u kategoriji do 46 kg i Mihajlo Samardžić u konkurenciji kadeta u kategoriji do 66 kg.

Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su: Dobranić Marija u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 32 kg, Šakota Kristina u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 32 kg, Bjelica Jelena u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 25 kg, Samardžić Tea u konkurenciji mlađih pionirki u kategoriji do 28 kg, Dobranić Dara u konkurenciji starijih pionirki u kategoriji do 52 kg i Samardžić Miloš u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 38 kg.

Džudo klub "Berkovići" je u ukupnom plasmanu zauzeo prvo mjesto za što su dobili pobjednički pehar.