U galeriji Kulturnog centra Trebinje, u petak, 26. decembra 19 časova biće otvorena izložba fotografija pod nazivom “Janja”, autora Mitra Simikića.

“Kao i svaka rijeka, Janja se probija kroz pejzaž, urezujući vrijeme, sudbinu i maštu. Ona je vodeno tijelo koje priča priču o zemlji, ljudima i ritmovima prirode, teče kroz srce sjeveroistočne Bosne i Hercegovine. Ali Janja je, poput mnogih rijeka širom svijeta doživjela duboke promjene u posljednjih trideset godina, pomjeranje svog toka i svrhe. Uvijek je bila više od rijeke; bila je životna linija zajednica, vitalna sila koja je hranila zemlju i ljude koji žive uz njene obale” (Autor)
Mitar Simikić je dokumentarni fotograf iz Bosne i Hercegovine. Njegovi radovi izlagani su na brojnim festivalima i izložbama. Dobitnik je više nagrada i priznanja. Simikić je stručni saradnik na Odsjeku za fotografiju Akademije umetnosti u Novom Sadu.



















